Dezodorálás veszélyes összetevők nélkül

Így találd meg a legjobb dezodort! - Dr. Organic
+ 5 tévhit a natúr dezodorokról, amit ideje lenne végre elfelejteni
A meleg nyári napokon, egy intenzívebb edzés alatt vagy stresszhelyzetben valószínűleg mindenkinek eszébe jut, milyen jó lenne, ha az izzadás egyszer és mindenkorra megszűnne. Ám ha ez így lenne, nagyon rosszul járnál!
A verejtékezés sokszor zavaró, mégis létfontosságú és teljesen természetes folyamat, ami nélkül elképzelhetetlen lenne a tested egészséges működése. Az izzadás során egyrészt sok méreganyagtól szabadul meg a szervezeted, másrészt azon dolgozik gőzerővel, hogy ne melegedj túl.
Ennek fényében jobb belátni, hogy az izzadást nem szerencsés meggátolni, az azt kísérő kellemetlen szagok kialakulását azonban hatékonyan meg lehet előzni, természetes dezodorok használatával.
Izzadásgátlók vs dezodorok
A köznyelvben elterjedt elnevezésekről a legtöbben azt gondolják, hogy egy és ugyanaz a jelentésük, ez azonban nem igaz. Az izzadásgátlók nagymértékben csökkentik az izzadás mértékét, sok esetben úgy, hogy elzárják a hónalj pórusait.
A dezodorok nem a verejtékezéssel, hanem az izzadság szaggal szállnak szembe, vagyis sokkal kíméletesebben járulnak hozzá ahhoz, hogy frissebbnek és magabiztosnak érezd magad.
Tudtad?
Felnőtt korodra körülbelül 3-3,5 millió verejtékmirigy található a testeden, melyek az izzasztó helyzetekben azonnal működésbe lépnek. Legintenzívebben a homlokon, a halántékon, a hónaljban, valamint a háton és a mellkason izzadsz, de a talpon is szorgosan teszik a dolgukat a verejtékmirigyek.
Miért kellemetlen szagú az izzadság?
Elsőre nehezen hihető, pedig igaz, hogy a verejtéknek alapvetően nincs semmilyen szaga, mivel nagyrészt vízből, ásványi anyagokból és a szervezetből távozó salakanyagokból áll. A bőrfelszínen élő baktériumokkal, faggyúval és elhalt hámsejtekkel keveredve azonban rövid időn belül orrfacsaró illatot kezd árasztani, ami ellen szerencsére sokat lehet tenni.
A leghatékonyabb megoldás a gyakori tisztálkodás és a természetes összetevőkből készült dezodorok rendszeres használata. A Dr. Organic mesés illatú, Cosmos Organic minősítéssel rendelkező natúr dezodorjai gyengédek a bőrhöz, az izzadságszagot viszont nem kímélik.
Teljesen mindegy, hogy a rózsa, a teafa, az aloe vera, a levendula, a gránátalma vagy épp a kókuszolaj illatú golyós deo fog meg, biztos lehetsz benne, hogy fenntartható csomagolásban viheted haza és válhat a legjobb szövetségeseddé.
A legszuperebb dezodorok ismérvei
Mentesek a szintetikus anyagoktól és nem tartalmaznak alumíniumsókat
Nincsenek bennük mesterséges színező- és illatanyagok, szintetikus tartósítószerek
Az összetevők listájában nem szerepelnek kőolajszármazékok, amik hosszabb távon komoly veszélyt jelenthetnek az egészségre
Nem a verejtékezést gátolják meg, hanem az izzadságszagot semlegesítik
Kíméletesek a hónalj érzékeny bőrével, és ápoló összetevőket is tartalmaznak
Előállításuk során gondolnak a környezetvédelemre: a fenntartható csomagolás mellett lényeges, hogy ne legyen bennük hajtógáz, ami igen káros anyagnak minősül
Miben rejlik a Dr. Organic dezodorok különlegessége?
Egyedülálló Aloe vera termékalap
Víz helyett aloeveralevet használunk a termékekben, mely poliszacharidokban, vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag, ezáltal bőrnyugtató és bőrregeneráló hatással rendelkezik.
Természetes illatanyagok
Minden termék kizárólag természetes illatanyagokat tartalmaz, így tökéletes az érzékeny bőr számára is. Széles illatválasztékunkból mindenki megtalálja a magához illőt.
Természetes dezodoráló anyagok
nátrium-bikarbonát & cink-ricinoleát: Természetes eredetű hatóanyagok, melyek a kellemetlen szagokat okozó baktériumok elszaporodását akadályozzák meg, így biztosítják az üde frissességet.
Cosmos Organic minősítés & újrahasznosított csomagolás
Garantált természetes eredetű összetevők és újrahasznosított csomagolás az egészség és bolygónk védelme érdekében.
Sokan hajlamosak azt gondolni, hogy az izzadás kimondottan „nyári probléma”, maga a verejtékezés azonban egy nagyon lényeges testi funkció. Gondot inkább az azzal járó kellemetlen szagok okoznak, ezek azonban kiválóan ellensúlyozhatók természetes összetevőkből készült dezodorokkal is.
Felesleges úgy tenni, mintha nem lenne igaz: mindannyian izzadunk, ráadásul nem csak nyáron! Az izzadás az emberi test egészséges működésének természetes velejárója, elősegíti többek között a szervezet méregtelenítését és hőszabályozását. Ez utóbbi miatt a nyári hónapokban valóban többet és gyakrabban izzadunk, a dezodorok használata azonban nem csak ebben az évszakban fontos. Mivel ez is közvetlenül érintkezik a bőrünkkel, akárcsak az arckrémek vagy a testápolók, érdemes okosan kiválasztani a kedvenceinket. Ehhez nyújtunk most segítséget útmutatónkkal!
1) Mindannyian egyforma mértékben izzadunk. Tévedés! Ahogy egyénenként változik, hogy kinek milyen gyorsan nő a haja vagy hogy mennyire zsírosodik a bőre, úgy arra sincs általános szabály, hogy ki mennyire izzadós típus. Azok számára, akik jobban izzadnak az átlagnál, különösen fontos megtalálni azt a hatékony dezodort, ami minden évszakban segít elkerülni az “izzasztó helyzeteket”, vagyis azt, hogy erőteljes izzadságszag alakuljon ki.
2) Nincs mit tenni, az izzadság kellemetlen szagú.
Nem igaz! Ahogy minden testnedv, a verejték összetétele is változhat, ha túl fűszeres ételeket eszünk vagy bizonyos gyógyszereket szedünk, az izzadságnak azonban alapvetően nincs kellemetlen szaga. A mindenki számára jól ismert, és kerülendő izzadságszag akkor alakul ki, amikor a verejtékcseppek a bőrre kerülve összekeverednek az ott található baktériumokkal, faggyúval, elhalt hámsejtekkel és egyéb szennyeződésekkel.
3) Az erőteljes izzadás csak szintetikus összetevőkkel fékezhető meg.
Ezt is megcáfoljuk! A köztudatban az terjedt el – és stabilan tartja is magát az elképzelés -, hogy az intenzív mértékű és erőteljes “testillattal” járó izzadás csak olyan izzadásgátlókkal tartható kordában, amelyek szintetikus anyagokat tartalmaznak, az igazság azonban az, hogy számtalan olyan természetes összetevő (mint amilyen például a levendula vagy a teafaolaj) áll rendelkezésre, ami segít a hatékony dezodorálásban. Ezzel kapcsolatban azonban mindenképpen tisztázni kell egy fontos félreértést, mégpedig ezt:
4) Minden dezodor egyformán működik.
Alapvetően két nagy csoportra oszthatók azok a készítmények, amik az izzadással járó kellemetlenségek ellensúlyozásában segítenek: az izzadásgátlók elsődleges feladata, hogy magának a verejtékezésnek állják útját, vagyis nagyon leegyszerűsítve azt mondhatjuk, hogy úgy akadályozza meg az izzadságszag kialakulását, hogy ellehetetleníti az izzadást. Ezt legtöbbször alumínium hozzáadásával érik el a gyártók, ezek használata azonban hosszú távon veszélyeztetheti az egészséget. A dezodorok működése ennél jóval szelídebb, ám ezekből is érdemes mindig a natúr változat mellett dönteni: a natúr dezodorok nem a verejtékezést gátolják (ezért alumíniummentesek!), hanem azt előzik meg, hogy a bőrre került izzadságcseppek kellemetlen szagúvá váljanak. Amellett, hogy kíméletesen szállnak szembe a bőrön lévő, izzadságszagot okozó baktériumokkal és egyensúlyban tartják a bőr pH-értékét, a bennük lévő természetes illatanyagok a frissesség érzéséhez is hozzájárulnak.
5) A hónalj bőre nem lehet érzékeny.
Tévedés azt hinni, hogy irritációra csak az arcbőr hajlamos: a hónalj bőre is lehet érzékeny, főleg szőrtelenítés után. Az olyan összetevők, mint például az Aloe Vera, a manuka méz, a marokkói argánolaj, a bioaktív kendermagolaj vagy az extra szűz kókuszolaj bőrnyugtató hatásúak, így hasznos segítőtársak lehetnek a dezodorálásban érzékeny bőr esetén is. A bio gránátalma kivonatával készült dezodor extra kímélő hatású, a bio méhpempővel készült dezodor revitalizálja és hidratálja a bőrt, míg a damaszkuszi rózsaolajjal gazdagított és a természetes Holt tengeri ásványokkal készült deo mesés illatot hagy maga után!
Webáruházunkban a cikkben szereplő temékek ide kattintva érhetőek el: DR.ORGANIC DEZODOROK